The Teams for 2020

Team 1

Black Sykes

Lord Burlington  (Captain)

Jake Duncombe

Nicky Dunne

Joe Neville

Duke of Devonshire 

Team 2

Duke of Devonshire (Captain)

 

 

 

 


Team 3

Irwin Mitchell One

Niall Baker (Captain)

Andrew Tucker 

Bob Ellis

Peter Brook 

Jonathan Hudson 

Team 4

team-4-2019-James-Pavey

Irwin Mitchell Two

James Pavey (Captain)

Paul Barnes

Team Member

Team Member

Team Member


Team 5

Sotheby’s

Lord Dalmeny (Captain)

Team Member

Team Member

Team Member

Team Member

Team 6

The Bull Shotters

Symon Donovan (Captain)

 

 

 

 


Team 7

Dream Team

Steve Drury (Captain)

 

 

 

 

Team 8

Heath Greenall (Captain)

 

 

 

 


Team 9

Knights of Renshaw

Adam Knights (Captain)

Trevor Bell

Rob Lee 

Mark Bignell 

James Bowring

Team 10

High Peaky Blinder

Paul Oldridge (Captain)

Team Member

Team Member

Team Member

Team Member


Team 11

Wayne Rodgers (Captain)

 

 

 

 

Team 12

All The Gear No Idea

Scott Green (Captain)

 

 

 

 


Team 13

Loose Bu (Cannons)

Jamie Buchanan (Captain)

Richard Morley

Shane Graham

Andy Bradley

David Cavanagh

Team 14

The Hot Shots

Rex Caplan (Captain)

John Cooper

Bob Graham

Justin Salisbury

Richard Wolstenholme


Team 15

Native Land 1

Nick Gray (Captain)

Alasdair Nicholls

Jonathan Mantovani

Finn Carew

Tom Clabburn

Team 16

The British Gems

Chris Sellors (Captain)

 

 

 

 


Pollard’s Poachers

Pollard’s Poachers

Paul Pollard (Captain)

Geoff Pollard

Dave Madin

Anthony Bradley

Fran Pollard

Femme Fatales

Femme Fatales

June Pollard (Captain)

Victoria Beever

Jenny Cross

Mel Fox

Sam Duncan


Team 19

Investec

(Captain)

 

 

 

Team 20

Lee Burgin (Captain)

 

 

 

 


Team 21

HLM Architectural Snipers

Chris Liddle (Captain)

 

 

 

 

Team 22

HLM Eskimos

Nick Beecroft (Captain)

 

 

 

 


Team 23

Native Land 2

(Captain)

 

 

 

 

Team 24

team-24-2019

The Eastmoor Bullshotters

David Howlett (Captain)

 

 

 

 


Team 25

The Isaac’s

David Ward (Captain)

 

 

 

 

Team 26

Roche Abbey Ruffians

Jonny Wish (Captain)

 

 

 

 


Team 27

Mr Brown’s Boys

Chris Brown (Captain)

Johnny Robinson

Mark Deller

James Brown

Team Member

Team 28

Ed Caudwell (Captain)

 

 

 

 


Team 29

Longshot

Julia Cobb (Captain)

Simon Cobb 

 

 

 

Team 30

Mark Parramore

Generous, Witty, Charming, Talented

Mark Parramore (Captain)

 

 

 

 


Team 31

Hall Plant 1

Bruce Hall (Team Captain)

Team 32

Hall Plant 2

(Captain)

 

 

 

 


Team 33

John Hill (Captain)

 

 

 

 

Team 34

Team Name

Stephen Vickers (Captain)

 

 

 

 


Team 35

Elmton Park Eliminators

Jeremy Kemp-Symonds (Captain)

Robert Monk

Steve Buckby

Peter Mycock

George Shread

Team 36

Rural Sports Limited

Richard Smith (Captain)

 

 


Team 37

David Howlett 2 (Captian)

 

 

 

 

Team 38

Foundation Derbyshire

Oliver Stephenson (Captain)

 

 

 

 


Team 39

Broad Oak Properties

Andrew Harrison (Captain)

 

 

 

 

Team 40

team silver foxes 2019

The Silver Foxes

Robert Dewberry (Captain)

 

 

 

 


Team 41

Team Name

Charles Roundell (Captain)

 

 

 

 

Team 42

team-42-2019-Matthew-Brouwer

The Morris Majors

Matthew Brouwer (Captain)

Sam Morris

Tom Morris

 

 


Team 43

Tom Rusling (Captain)

 

 

 

 

Team 44

One Hit Wonders

Jonathan Pegler (Captain)

 

 

 

 

Derbyshire Charity Clay Shoot by https://lampson.co.uk